1Mayıs
Sosyal Medya

Sosyal Medya

1970’ lerde ilk kez keşfedilen ve dünyada büyük bir heyecan yaratan internet, 1990’ larda inanılmaz bir sıçrama yaşamış bulunmaktadır. Ancak Türkiye’ ye 1997 yılında ulaşmış bulunmaktadır. Sosyal medya, Web 2.0’ ın yorum bırakma özelliğini hizmete sunmasından sonra ortaya çıkmıştır. İlk tanım olarak kullanıcı tabanlı, yaygın bir iletişim ve haberleşme ağıdır. İçerik sınırlaması olmayan, fikirlerin açıkça belirtilebildiği bir dijital platformdur. Televizyon, radyo, gazete gibi diğer iletişim ve haber kaynaklarından farklı olarak okuyucu ya da müşterilere medyayı yönetebilme, etkileme ve iletişime geçme imkanı sunmaktadır. Bundan dolayı çok daha etkili bir iletişim ağı olmaktadır. Sosyal medyada kısıtlama olmaksızın her kullanıcı bilgi paylaşabilmektedir ve sosyal medya ağlarında paylaşılmış kampanya, haber, duyuru gibi içerikleri görüntüleyip yorum bırakabilir. Bu yüzden oldukça zengin içerikli ve kullanışlı bir bilgi ortamıdır. Kurum ve kuruluşlar reklam ve önemli duyurular paylaşmak için her geçen gün sosyal medya ağlarında kanallarını artırmaktadır. . Sosyal medya yöneticiliği, sosyal medya pazarlaması, sosyal medya analiz etme gibi meslek dalları oluşmuştur. Sosyal medya yöneticileri ve medya pazarlama sektörleri gün geçtikçe daha büyük meblağlar kazanmaktadır. Pek çok ülkede okullarda bu alanlarda eğitim verilmektedir. Türkiye’ de ise RTÜK eğitim ve bilgilendirme sağlamaktadır.

DEVAMI
18Nisan
Web Yazılım

Web Yazılım

Web yazılımın ne olduğunu anlamak için öncelikle “yazılımı” n ne olduğunu bilmek gerekir. Yazılım bir programla dilidir. Arka planda çalışır ve bir sorguyu döndüren işlemlerin yapılabilmesine aracılık etmektedir. Çok geniş bir iş alanına sahiptir. Veritabanındaki verileri listeleme, yeni veri girişini sağlama, verileri çekmek vs. gibi geniş bir alanda iş yapar. Web siteleri ile ilgili veri girişleri yapılırken işte bu yazılımdan faydalanılır. Sitelerle ilgili veri yazma, veri çıkışı yapma gibi işlemlerin yapıldığı ve geri planda çalışan bu işlemlere de web yazılım denilmektedir. Daha anlaşılır bir tanımla web yazılımı, bir sitenin hazırlık aşamasında sitenin iskeletinin oluşturulma sürecidir. Site ile ilgili diğer tüm detaylar bu iskelet üzerine inşa edilir ve sitenin tüm fonksiyonlarını oluşturur.

DEVAMI
18Nisan
Web Site Tasarımı

Web Site Tasarımı

Web sitesi, birçok görselin ve yazılı malzemenin bir araya gelmesinden oluşan dokümantasyon topluluğudur. Daha çok bilgi aktarma görevi gören web siteleri animasyonlar, görseller (resim ve fotoğraflar) ve yazılı metinlerle ziyaretçilerine hizmet vermektedir. 1991 yılından beri geliştirilmeye başlayan siteler, bugünün teknolojisinde son derece göze ve zihne hitap edecek biçimde tasarlanmaktadır. Statik ve dinamik olmak üzere iki türlü site vardır. Statik türde olanlar tek düzedir ve kısmen daha az güncellenirler. Yani sitenin içeriğinde çok fazla güncelleme ve değişiklik yapılmaz. Dinamik türde olanlar ise, bir kullanıcıya özel olan ya da her ziyarette güncellenmiş olarak bulunan sitelerdir. Daha çok tercih edilen ve popüler olan da dinamik sitelerdir. İşte bu noktada devreye web site tasarımı girmekte ve dinamik siteler için daha çok ziyaretçi bulabilmek adına tasarım büyük bir önem taşımaktadır.

DEVAMI
16Nisan
Responsive Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Responsive Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi hazırlamak isteyenler bu konu da farklı seçimler yapabilirler. Hazırlanacak olan web sitesi içerik açısından farklı web tasarımları ile oluşturulabilir. Responsive web sitesi nasıl yapılır? Merak edenler bu deyimi oldukça sık duymuş olabilirler. Günümüzde web siteleri masaüstü bilgisayar veya laptop üzerinden rahatlıkla açılarak kullanılabiliyor. Uyumlu oldukları için bu cihazlar üzerinden sorun yaşanmadan kullanım imkanı bulunmaktadır. Ama son zamanlarda akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanım oranı da oldukça arttı. Web sitesi hazırlanırken bu şekilde responsive web sitesi tasarımı ile bu cihazlar üzerinden de görülebilecek şekilde tasarımlar yapılmaktadır. Bu sayede aynı siteden her cihaz üzerinden sorun yaşanmadan rahatlıkla görüntülenebilir. Bu şekilde web tasarımı yapılırken kodlamalar buna uygun olacak şekilde hazırlanır ve uygulama ile tablet veya akıllı telefonlar üzerinden de sitelerin görüntülenmesi için işlemler yapılır. Gelişen sistemler içerisinde web tasarımı kavramı da gelişerek farklı boyutlar kazandı. Bu durumda yapılacak olan işlemler sonucunda hazırlanacak olan web sitesinin her cihaz üzerinden görüntülenebilir olması daha etkili olmasını sağlar.

DEVAMI
04Şubat
İnteraktif Cd Tasarımı

İnteraktif Cd Tasarımı

Interactive cd size sınırsız görüntü, yazı ve ses imkanı sunacaktır. Bütün firmanızı tek bir cd ile fuarlarda, seminerlerde, müşteri görüşmelerinde yüksek kaliteyle temsil edebileceksiniz. Gelişmiş dünya ülkelerinde artık klasik kataloglar yerine interaktif, çarpıcı ve dikkat çekici cd kataloglar kullanılmaktadır. Periyodik olarak güncelleştirilecek bir katalog, en etkili reklam aracınız olacaktır. Çok sayıda ürünü bir katalogda sunma imkanı veren Cd Katalog, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinize firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.

DEVAMI
04Şubat
Multimedya CD Tasarımı

Multimedya CD Tasarımı

Sürekli gelişen bilgisayar teknolojisinin yanında CD-ROM (cd sürücüsü) de hak ettiği yeri edindi ve hemen hemen bütün bilgisayarlarda yıllar önce yerini aldı. Bu değişimle birlikte yeni reklam yöntemleri de doğmaya başladı. Bu reklam yöntemleri tanıtım ve sunum cdleri olarak adlandırılabilir. Tanıtım cdleri sınıfının en yaygın olanı ise multimedia cd olarak gözükmektedir.Arma Web internet ve reklam hizmetleri olarak size yapmış olduğumuz internet sitesini cdlere yüklüyoruz. Bu cdlerin üzerine ve kapaklarına Logonuzu ve istediğiniz yazıları baskı sistemiyle yerleştiriyoruz.

DEVAMI
04Şubat
DNS Nedir?

DNS Nedir?

DNS host isimleri ile IP adresleri arasında eşleştirmeler yapan dağıtılmış bir databasetir. DNS server verilen bir makina adının IP adresini çözerek makinaların Internet üzerinde host ismleri ile haberleşmelerine olanak tanır. Bu ayrık database sistemi Internetin başarısında büyük bir rol oynar. Internet üzerinde makina isimlerinin dağıtılması bir makina üzerine gelebilecek fazla yükü alır. Tek bir kişinin veya kurumun Internet isimlerini Internetin büyüme hızına paralel olarak tutabilmesi imkansızdır. Internet komitesi bu sorunu Domain Naming System’ i (DNS) kurarak çözmektedir.İsmi aldığınız yere DNS bilgilerini verdiğiniz takdirde, alan adınız o sunucularda sizin için açılan hostinge yönlenmiş olacaktır.Başka bir yerden almış olduğunuz ismi bizim sunucularımıza yönlendirme işlemini sizin adınıza biz yapmaktayız. Kendiniz bu yönlendirmeyi yapmak isterseniz.

DEVAMI
04Şubat
Sanal Mağaza

Sanal Mağaza

E-ticaret hizmeti diğer bir adıyla sanal mağaza kurulumu internet üzerinden satış yapmanızı sağlayan bir sistemdir. İnternet üzerinde mağaza oluşturarak istediğiniz her ürünü kredi kartı ve banka havalesi ödeme sistemleri ile satabilirsiniz. Sanal mağaza size gerçek bir mağaza açmaktan çok daha ucuza mal olacaktır. Bu nedenle günümüz internet teknolojisi insanlara ticareti oldukça kolay bir hale getirmiştir.

DEVAMI
04Şubat
İnternette Reklam

İnternette Reklam

Internet, bugüne kadar gelen tanıtım ve pazarlama anlayışına yepyeni bir boyut getirmektedir. Internet üzerinde Web sayfaları standart olarak; ? Yüz yüze iletişime ( görüntüsel anlamda ) yer verir. Yazılı iletişime yer verir. Sözlü iletişime yer verir. Hareketli ve hareketsiz görüntü iletişimine yer verir.Internet üzerinde, kişilerin etkileşimli olarak yararlanabileceği, hareketli ya da hareketsiz, sesli ya da sessiz görüntülerden oluşan tanıtım amaçlı ekran sayfalarıdır. Benzer bir tanıtım ortamı olan televizyon, yapısının gereği, ihtiyaç sahibi potansiyel müşterileri etkilemek için, farklı zaman, kanal ve sürelerle yayın yapmak zorundadır.

DEVAMI
04Şubat
Arama Motorlarına Kayıt

Arama Motorlarına Kayıt

Arma Web’ in tescilli ticari markası olan Kurumsal Seo, Türkiye´nin arama motoru optimizasyonu konusunda en başarılı markaları arasında olmakla birlikte 1.000 civarında web sitesi portföyü ile sektörün öncü markaları arasındadır. Kurumsal seo markası altında arama motorlarına kayıt ve optimizasyon hizmetinin ana amacı sizin web sayfalarınızı daha fazla kişinin ziyaret etmesini sağlamaktır.Biz arama motorlarına kayıt hizmeti kapsamında, bir çok firmanın salladığı gibi milyonlarca arama motoruna değil en çok kullanılan arama motorlarına kaydediyoruz. Sitenize koyacağımız şifreli sayaç sayesinde bu arama motorlarının hangisinden kaç kişi geldiğini günlük takip edebileceksiniz. Biz sizi internette en iyi şekilde temsil etmek amacıyla tüm çalışmaları yürütmekteyiz.

DEVAMI